Lojistik Firmalarının Medya Stratejileri

Whitney leaning against a railing on a downtown street

Lojistik, tedarik zinciri ve ulaşım endüstrileri, işlerini büyütmek için tarihsel olarak ilişki temelli satışa güvendiği son derece gelişmiş bir sektördür. Potansiyel ve mevcut müşterilerle ilişkiler kurmak ve bunları büyütmek için CRM'ler, Pazarlama Otomasyonu veya Kitle Hedefleme gibi yazılımları kullanmak, işinizi mevcut uygulamalardan daha sürdürülebilir bir şekilde büyütmenize yardımcı olabilir.

CRM Yazılımı 
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımı, işletmelerin gelecekteki ve mevcut müşteri verilerini ve etkileşimlerini yönetmelerine yardımcı olur. Başka bir deyişle, müşterilerinizin kim olduğunu ve kuruluşunuzla nasıl etkileşime girdiklerini anlamanıza yardımcı olur. 
Potansiyel bir müşterinin kargolarını taşımak için sizi seçmesi için size güvenebileceklerini bilmeleri gerekir. Bu, ekibinizin bu potansiyel müşteriyle bir ilişki kurması gerekeceği anlamına gelir. 

Pazarlama Otomasyon Yazılımı 
Pazarlama otomasyonu, e-posta, sosyal medya ve web sitesi etkinlikleri gibi tekrarlayan pazarlama etkinliklerini otomatikleştirebilir. Doğru kullanılırsa, potansiyel müşteriler ve müşterilerle ilişkiler kurmaya ve güçlendirmeye yardımcı olabilir. 
Pazarlama Otomasyonu ve CRM bazen aynı şey olarak karıştırılır çünkü çoğu pazarlama otomasyon yazılımı bir CRM bileşeni içerir. Pazarlama otomasyonunuzu ve CRM yazılımınızı entegre etmenizi önermemize rağmen, bunlar tamamen ayrı iki varlıktır. Ancak, pazarlama ve satış ekiplerinin potansiyel müşterinin faaliyetleriyle ilgili olarak aynı sayfada olması için verileri senkronize tutmak önemlidir. 

Çevrimiçi Reklam ve Kitle Hedefleme Yazılımı 
Bulmacanın son parçası, programatik reklamcılık olarak bilinen çevrimiçi izleyici hedefleme ve reklam yazılımıdır. CRM ve pazarlama otomasyonu kişileri ve beklentileri beslerken, programatik reklamcılık markanızı tanıtmak ve bu beklentileri elde etmek için yazılım kullanır. 
Programatik reklam satın alma, lojistik organizasyonlarının hedef kitlelerini çevrimiçi olarak hedeflemelerinin kapılarını açar. Reklamlarınızın hedef kitlenize ulaştığından emin olmanın bir yolu davranışsal hedeflemedir.